Personalizacja – dobre praktyki

Close
+48600206031
Personalizacja – dobre praktyki

Personalizacja – dobre praktyki

Po pierwsze: Personalizacja personalizacji nierówna.

Czy jak zwracasz się do kogoś po imieniu to już personalizujesz przekaz? Tak, zdecydowanie lepiej napisać “Dzień Dobry Agnieszko” niż “Witaj konsumencie!”
Ale takie działania to dopiero czubek góry lodowej jaką są możliwości personalizacji przekazu. Poza „sztuczką” z imieniem – mamy cały arsenał personalizacji behawioralnej i demograficznej.
O personalizacji demograficznej mówimy, kiedy do kobiet wysyłamy różowe a do panów niebieskie maile. Osoby z Wrocławia zapraszamy bezpośrednio do salonu we Wrocławiu, a z Poznania do Poznania itp.. Do dyspozycji mamy dane: wiek, płeć, miejsce zamieszkania, status zamożności i rodzinny, itp.
Jeszcze ciekawsze efekty i możliwości daje jednak personalizacja behawioralna, przeprowadzana na podstawie danych o faktycznych zachowaniach naszych klientów w sieci. Wiedza jakie produkty, sekcje na naszej stronie oglądał może okazać się dla nas bezcenna. Dzięki zdobytej wiedzy możemy później dodać element dynamicznie generowany w mailu z uwzględnieniem kategorii jakie interesowały klienta sklepu internetowego. Klienta biznesowego na przykład możemy na podstawie jego zachowań dodać do cyklu wiadomości o tematyce, która go interesuje lub wywołać wiadomość z zaproszeniem na konkretne szkolenia/webinary.

Jak widać  Może dostarczyć sporo ciekawych możliwości – warto więc się do niej dobrze przygotować. Warto mieć też gotowe strategie i scenariusze marketing automation, które – dzięki personalizacji – będą wspierać nasze cele jeszcze skuteczniej.

Napisz do Nas

Komunikacja z nieznajomymi w narzędziach marketing automation B2B Marketing Automation
Twój komentarz

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie publikowany. Pola z gwiazdką są wymagane *