Czym jest Automatyzacja Marketingu?

Oprogramowanie Marketing Automation znacznie zwiększa produktywność, wydajność poprzez automatyzacje procesów sprzedaży w Twojej firmie. Dzięki temu zaawansowanemu oprogramowaniu możesz zarządzać klientami, tworzyć schematy marketingowe i przekształcać kontakty w lojalnych klientów.

Czym jest Automatyzacja Marketingu (ang. Marketing Automation)? 1

Główne funkcje systemów Marketing Automation

System marketing automation jest połączeniem wielu narzędzi marketingowych, poniżej znajdują się 4 najczęściej doceniane przez klientów B2B, B2C i B2B2C.

Poza systemem do zarządzania relacjami z klientami (CRM) będącym podstawą każdego systemu automatyzacji marketingu zawiera szereg innych m.in.:

Monitoring klientów w czasie rzeczywistym

Dzięki monitorowaniu kontaktów jesteś w stanie profilować i podejmować decyzje w oparciu o zachowanie klienta na swojej stronie, aplikacji mobilnej lub sklepie offline.

Email marketing

Wysyłaj standardowe newslettery i dynamicznie personalizowane maile adekwatne do sytuacji klienta. Marketing Automation podnosi personalizację na zupełnie inny poziom – Dzięki połączeniu z monitoringiem kontaktów: zwiększa skuteczność tego kanału marketingu. A Lead Nurturing pozwala przyspieszyć proces sprzedaży. 

Chat na stronie

Możesz w jednym miejscu posiadać Chatbota i zwyczajną “manualną” obsługę klientów. System może wysyłać wiadomości zachęcające do Chatu np. “Widzę że interesuje Ciebie nasz Cennik – chciałbyś dowiedzieć się więcej?” i jednocześnie wysłać email do handlowca, że klient był zainteresowany cennikiem.

Automatyzacja reklam

Dzięki integracji z Facebookiem i platformami RTB możesz wyświetlać spersonalizowane komunikaty – inne dla użytkowników, których masz w bazie, a innych dla anonimowych. Moduł pozwala na dowolne kreatywne wykorzystywanie np. wyświetlanie przypomnień o płatności.

Wdrożenie SalesManago Marketing Automation
Wdrożenie User.com UserEngage Marketing Automation
Wdrożenie Edrone marketing-automation
Mailchimp E-mail Marketing Automation
GetResponse Automatyzacja Marketingu

Wdrożenie Marketing Automation
Krok po kroku z Automation4Sales

Czym jest Automatyzacja Marketingu (ang. Marketing Automation)? 6
Czym jest Automatyzacja Marketingu (ang. Marketing Automation)? 7

Konsultacja z nami

Na pierwszym spotkaniu omówmy Twoje potrzeby, cele i plany na przyszłość. Pozwoli to na dobranie odpowiedniego narzędzia i przygotowania planu wdrożenia.

Czym jest Automatyzacja Marketingu (ang. Marketing Automation)? 8

Analiza i tworzenie planów

Kiedy przeanalizujemy wszystko rozpoczniemy opracowywanie strategii i sposobów jej realizacji.

Czym jest Automatyzacja Marketingu (ang. Marketing Automation)? 9
Marketing Automation co to
Czym jest Automatyzacja Marketingu (ang. Marketing Automation)? 10

Wdrożenie Marketing Automation

Nasz zespół wspólnie z Twoim prywatnym opiekunem rozpocznie wdrożenie opracowanych strategii. Samo wdrożenie będzie podzielone na kilka etapów i może trwać w zależności od rozmiaru Twojego biznesu i złożoności schematów od 21 do 60 dni.

Czym jest Automatyzacja Marketingu (ang. Marketing Automation)? 11

Audyt wdrożenia i optymalizacja

Po określonym na spotkaniu czasie dokonamy audytu wdrożenia. Przeanalizujemy karty kontaktów i będzie mogli dokonać ulepszeń schematów. Jest to konieczne z uwagi na to iż faktyczne dane są dużo lepsze niż teoretyczne założenia.

Audyt wdrożenia Automatyzacji Marketingu
Wdrożenie Marketing Automation
Czym jest Automatyzacja Marketingu (ang. Marketing Automation)? 12

Wdrożenie to dopiero początek...

Samo wdrożenie marketing automation to początek. Po zakończeniu pierwszego wdrożenia cały czas będziemy nad nim czuwać, opiekować się Twoimi kampaniami e-mail marketingowymi i pozostałymi wdrożonymi rozwiązaniami w ramach systemu.

Czym jest Automatyzacja Marketingu (ang. Marketing Automation)? 13

Napisz i dowiedz się więcej 

Zadzwoń: 600 206 031
Adres: Aleja Kasztanowa 3A lok. 106A Wrocław
E-mail: contact@automation4sales.com