Ile kosztuje Marketing Automation? – Cenniki najpopularniejszych systemów

marketing automation cena

Wiele zapytań, które do Nas kierują potencjalni klienci dotyczy oczywiście cen narzędzi.

Postanowiliśmy przedstawić poniżej kalkulatory cen dla kilku wybranych.

Cenniki narzędzi automatyzacji marketingu, które tutaj znajdziesz dotyczą systemów: SalesManago, Edrone, Autopilot, User.com, FreshMail oraz MailChimp.

Pierwsze cztery to kompletne narzędzia Marketing Automation, a kolejne dwa – systemy głównie nastawione na automatyzację w obrębie kampanii email marketingowych.

Pod każdym kalkulatorem znajduje się opcja kontaktu – jeżeli potrzebujesz indywidualnej wyceny wystarczy, że wyślesz do nas wiadomość korzystając z przycisku umieszczonego obok ceny.

Kalkulatory wyliczają ceny narzędzi w kwotach netto za 1 miesiąc korzystania z systemu i nie uwzględniają rabatów, które mogą być przydzielone indywidualne.

Ile kosztują systemy Marketing Automation?

Cennik: SalesManago Marketing Automation 

SalesManago to prawdziwy kombajn, który przeznaczony jest zarówno dla firm B2C (w tym E-commerce) jak i B2B. Z jego pomocą wykonasz praktycznie każdą automatyzację procesu sprzedaży, odzyskasz porzucone koszyki, a dzięki integracji z Facebookiem możesz w automatyczny sposób wyświetlać Twoim klientom (nawet tym anonimowym) spersonalizowane kampanie reklamowe.

W SalesManago znajdują się dwa podstawowe plany:

  • Pro – Przeznaczony dla większości użytkowników w tym sklepów internetowych
  • Enterprise – Przeznaczony dla klientów, którzy wymagają więcej m.in. instalacji na własnym serwerze, rekomendacji produktowych sztucznej inteligencji, niestandardowych wyzwalaczy akcji i innych zaawansowanych opcji, które można dokupić osobno do wersji PRO.
Razem

Cennik: Edrone – Pierwszy CRM dla Ecommerce

Edrone to pierwszy CRM dla sklepów internetowych z funkcjami Automatyzacji Marketingu dedykowanym branży E-commerce. Do jego głównych zalet można zaliczyć setki gotowych scenariuszy akcji i automatyzacji dedykowanym sklepom, bezpośrednie integracja z Google czy Facebookiem, rozbudowane analizy kontaktów czy integrację trwającą kilka minut.

W poniższym kalkulatorze ujęliśmy cenny netto miesięcznie (bez rabatu za płatność roczną i innych) oraz w odróżnieniu od poprzednika – do celów kalkulacji bierzemy pod uwagę ilość zamówień, a nie ilość kontaktów w bazie.

Czym różnią się od siebie plany w Edrone? Poniżej opis funkcjonalności. Na cele Marketing Automation w Ecommerce zalecamy plan “Duży” i wyższe – z ich pomocą można wykorzystać moc tego wielokrotnie nagrodzonego systemu.

Cennik edrone funkcje edrone

Razem

Cennik: User.com (UserEngage) 

User.com to kolejny polski system Automatyzacji Marketingu, który stosunkowo niedawno zaczął podbijać serca marketerów na całym świecie. Przeznaczony jest (podobnie jak SalesManago) do B2B i B2C i często jest wybierany przez sektor usług np. agencji nieruchomości, agencji marketingowych, firm ubezpieczeniowych i wielu innych.

To czym wyróżnia się system jest bardzo dobry, a wręcz genialny Chat, który może wysyłać wiadomości oparte o historię klienta czy w ramach automatyzacji. Te zaproszenia do rozmów mogą być też reklamami specjalnych podstron w serwisie lub wykorzystane w prawie dowolny sposób zależny od kreatywności i wyobraźni.

Do bardziej zaawansowanych integracji można wykorzystać bardzo rozbudowane i udokumentowane API, aby dopasować system i integrację maksymalnie do swoich potrzeb.

Cennik systemu jest modułowy – poniższy przedstawia cenę przy założeniu aktywacji wszystkich modułów oraz maksymalnego wykorzystania ilości kontaktów, przeliczone z USD. Korzystając z formularza kontaktowego możemy doradzić, które są Tobie potrzebne i przygotować indywidualną wycenę.

Razem

Cennik: Autopilot (AutopilotHQ) Marketing Automation 

Autopilot jest pierwszym zagranicznym narzędziem automatyzacji marketingu w Naszym zestawieniu. Osobiście doradzamy go do integracji z innymi zagranicznymi narzędziami (Pipedrive, Hubspot, Salesforce i innych).

Największym atutem systemu AutoPilot poza mnogością integracji jest komunikacja z integracjami całkowicie na żywo bez zbędnych opóźnień dlatego zaleca się go, jeżeli z jednego narzędzia korzysta dział sprzedaży, a dział marketingu koordynuje wszystko w Autopilocie.

Cennik obliczany jest podobnie jak w przypadku User.com tj. ceny przeliczone są z USD, przy założeniu wykorzystania maksymalnej ilości kontaktów oraz aktywowaniu wszelkich niezbędnych opcji w kompleksowej obsłudze sprzedaży przez system automatyzacji marketingu.

Jeżeli masz więcej niż 25000 kontaktów – skorzystaj z opcji kontaktu, aby poznać cennik.

Razem

Cennik: FreshMail E-mail Marketing

FreshMail jest Polsce bardzo popularnym systemem do E-mail marketingu z elementami automatyzacji marketingu. Freshmail jako jeden z nielicznych obsługuje dodatkowo wiadomości transakcyjne oraz od niedawna SMS (FreshMail SMS) do wsparcia wysyłanych kampanii i innych działań marketingowych.

Dostępne są dwa plany podstawowe: Płatność od ilości kontaktów (abonament) oraz płatność za ilość wysłany maili (prepaid).

Na cele kalkulacji, aby było to zgodne z ideą artykułu interesuje nas opcja abonamentu bez limitu wysyłek i rozliczana za ilość kontaktów w bazie.

Razem

Cennik: Mailchimp Email Marketing

Mailchimp jest z kolei liderem na świecie w kategorii systemów email marketingowych. Jest on bardzo popularny, głównie z powodu posiadania integracji z ogromną ilością systemów zarówno marketingowych jak i CMS takich jak np. WordPress czy systemów sklepowych, a większość z nich jest całkowicie darmowa.

Od niedawna Mailchimp posiada nowy cennik, ale możliwości marketing Automation uzyskamy w dwóch z nich – szczegóły pokazałem na zrzucie poniżej:

mailchimp cennik funkcje

W Naszym przypadku, aby posiadać automatyzację email marketingu w ramach usługi MailChimp należy liczyć się w wydatkiem 1150zł, a w przypadku nieco mniejszych możliwości – 60zł miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *