Jak wybrać platformę Marketing Automation? Sprawdź koniecznie TE trzy rzeczy

Jak wybrać platformę Marketing Automation? Sprawdź koniecznie TE trzy rzeczy 1

Obecnie firmy automatyzują wszystko – od sprzedaży po produkcje, a Ci, którzy jeszcze tego nie robią zaczną i będą potrzebować wskazówek jak wybrać odpowiednią platformę mogą napisać do Nas lub zapoznać się z dzisiejszym wpisie 🙂

Już teraz aż 67% Liderów w dziedzinie marketingu korzysta z platform MA, a w przeciągu kolejnych 2 lat planuje do nich dołączyć kolejne 21%*

Marketing Automation w firmie to cudowna rzecz – nie tylko zwiększa sprzedaż, ale też poprawia wydajność i pozwala zaoszczędzić ogromną ilość czasu. Oczywiście to nie wszystkie korzyści Automatyzacji Marketingu, ale te najważniejsze.

Jak wybrać platformę Marketing Automation?

Mamy do wyboru ich kilka (na świecie kilkadziesiąt). W Polsce SalesManago, UserEngage oraz Edrone są zdecydowanie w czołówce i to właśnie na nich wykonuję większość integracji, ale zdarzają się też inne mniejsze lub zupełnie niszowe platformy.

Niezależnie od tego jak będzie nazywać się ta usługa – nie wszystkie platformy automatyzacji marketingu oferują ten sam poziom jakości i obsługi, a żeby tego było mało – każda sprawdzi się w zależności od branży i specyfiki biznesu, lepiej lub gorzej. Mając to na uwadze przy wyborze platformy Marketing Automation zwróć uwagę na trzy rzeczy:

Wsparcie i Dokumentacja: Inwestowanie w marketing automation niesie za sobą konieczność poznania go na tyle, aby skorzystać z jego dobrodziejstw. Oczywiście możesz zgłosić się do Nas i pozwolić zająć się wszystkim, ale pewne rzeczy z pewnością będziesz chciał wykonać samodzielnie. Właśnie wtedy przyda się pomoc osób znających te systemy od podstaw – możesz skorzystać z chatu, wiadomości email czy telefonu. Sprawdź koniecznie jak działają te kanały (np. w trakcie okresu próbnego).

Integracja z CRM (i innymi usługami): Prawdopodobnie już korzystasz z systemu zarządzania relacjami z klientami (CRM) w Twojej firmie. Nie powinieneś martwić się o konieczność nauki nowego systemu. Poszukaj platformy do automatyzacji marketingu, która zostanie zintegrowana z Twoim bieżącym systemem CRM, aby umożliwić płynne przejście lub przejdź ze wszystkimi danymi do wbudowanego – co ma też swoje dodatkowe plusy. Jeżeli jeszcze nie posiadasz systemu CRM – Platformy Marketing Automation mają go wbudowanego w standardzie.

W temacie innych usług – im więcej danych możesz pobrać ze źródeł zewnętrznych na konta kontaktów tym lepiej i precyzyjniej możesz konfigurować reguły podejmujące decyzje w odpowiedzi na zachowania konsumentów.

Identyfikacja odwiedzających: To dzięki tej funkcji możesz wykonywać większość akcji automatycznych. Sprawdź czy działa ona wystarczająco dobrze oraz szybko przetwarza informacje (maksymalny czas to orientacyjnie 30 minut). Sprawdź czy wszystkie zdarzenia (porzucony koszyk, alerty do handlowców) działają poprawnie. Jeżeli monitoring nie będzie działać poprawnie – większość reguł może się zwyczajnie nie uruchomić, a przecież nie o to Tutaj chodzi.

Chcesz sprawdzić, czy Marketing Automation jest dla Ciebie za darmo? Napisz do Nas, a bezpłatnie wybierzemy najlepszą platformę dopasowaną do Twoich potrzeb, uruchomimy konto testowe i indywidualnie przygotujemy plany cenowe wraz z wdrożeniem.

*źródło danych [2017]: https://www.emailmonday.com/marketing-automation-statistics-overview/11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *