Korzyści marketing automation, które maksymalnie podkręcą Twój biznes

korzysci marketing automation

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie skuteczną komunikację z klientami bez wykorzystania marketing automation. Dla większości dużych firm takie rozwiązanie stało się już oczywistością. Nic w tym dziwnego, ponieważ korzyści płynące z wykorzystania automatyzacji marketingu w biznesie przynosi wiele korzyści.

Automatyzacja Marketingu pozwala na zbieranie danych o klientach oraz podejmowanych przez nich działań. Na podstawie zebranych informacji system może automatycznie podjąć określoną akcję marketingową. System zamiast masowo wysyłać ofertę do wszystkich kontaktów, wyodrębnia tylko te najbardziej wartościowe leady i do nich kieruje określoną treść lub komunikat.

Korzystanie z Marketing Automation zwiększa konwersję leadów o 53%

Badania Aberdeen Group

Zwiększenie konwersji leadów to nic innego, jak wykonanie określonej czynności przez „idealnych, potencjalnych klientów”. Mogą to być takie działania jak wypełnienie formularza rejestracyjnego, kliknięcie w reklamę lub zakup produktu.  Podczas wykorzystania marketing automation w biznesie to jedna z największych zalet.

Nie jest to jednak jedyna korzyść, którą możemy uzyskać stosując wspomniane rozwiązanie w firmie.

Wzrost efektywności podejmowanych działań

Wykorzystując marketing automation znacznie szybciej osiągamy zamierzone efekty.

Inteligentne oprogramowanie pozwala usprawniać działanie marketingowe przy mniejszym nakładzie czasu. System do automatyzacji marketingu zajmuje się m.in. publikowaniem treści i mierzeniem wyników, kiedy Ty możesz zająć się innymi sprawami.

Wzrost wydajności sprzedaży

Identyfikacja zachowania i preferencji zakupowych klientów za pomocą narzędzi do marketing automation pozwala na odpowiednie dostosowanie stosowanych narzędzi i komunikatów. Lepiej dopasowana oferta do potrzeb klienta sprawia, że dużo częściej decyduje się na zakup produktów i usług.

Wzrost zaufania i lojalność klienta

Choć podtrzymywanie bliskich kontaktów z klientami może nie przynosić wymiernych korzyści w krótkim czasie – na dłuższą metę takie działanie przeradza się w trwałą i owocną relację. Wykorzystując marketing automation możemy także liczyć na zwiększenie zaangażowania odbiorców i większą chęć interakcji na proponowane treści i produkty.

Zmniejszone wydatki na marketing

Ograniczenie koniecznych do wykonania czynności to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Wiele zadań, które wykonywane jest przez marketerów może zostać zautomatyzowane za pomocą programu do marketing automation. Dzięki temu pracownicy mogą skupić się na tym, co jest naprawdę ważne podczas realizacji strategii marketingowej zamiast wykonywać monotonne, zajmujące sporą ilość czasu czynności.

Możliwość testowania rozwiązań

Podczas poszukiwania najlepszych metod na osiągnięcie jak najwyższej konwersji warto przeprowadzić analizę osiąganych efektów oraz testy. Ważne jest testowanie zarówno wyglądu kreacji jak i treści, która się na niej znajduje. Dzięki marketing automation w szybki i skuteczny sposób możemy zidentyfikować te rozwiązania, które dają najlepsze efekty. Testy A/B można realizować bez konieczności dodatkowego nakładu pieniędzy, a informacje w ten sposób pozyskane stanowić będą cenne źródło informacji o naszych klientach.

Zastosowanie marketing automation daje nam możliwość poznania preferencji i zachowań odbiorców. Taka wiedza to skarb dla biznesu, ponieważ zdobyte w ten sposób informacje pozwalają nam na lepsze dotarcie do naszych klientów i dopasowanie interesujących daną grupę treści. Dlatego warto poznać korzyści płynące z zastosowania procesu automatyzacji marketingu i wdrożyć go do własnego  biznesu.

Korzystając z takich narzędzi jak SalesManago będziesz o krok dalej niż konkurencja, która jeszcze nie korzysta z takich rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *