3 koszmary w email marketingu

koszmary w email marketingu

Koszmar 1. Rozsypany Outlook

Każdy koder prędzej, czy później musi się z nim zmierzyć. Rozsypany Outlook to koszmar, który będzie wymagał od Ciebie poświęcenia dużej ilości czasu oraz energii na jego rozwiązanie.

Przygotowując mailing, warto sprawdzić wygląd kreacji na różnym oprogramowaniu. Może okazać się, że na którymś z nich stworzony layout nie będzie wyświetlać się prawidłowo. Największe problemy programistów obejmują właśnie dostosowanie treści na Outlook’u.

Wszystkiemu winny jest Microsoft Word

Błędy pojawiające się w Outlooku wynikają z jego wnętrza. Microsoft w 2007 roku postanowił zmienić silnik obsługujący program do wysyłki mailingu. Z Internet Explorer’a zmienił go na silnik renderujący Worda, przez co kod HTML oraz CSS stał się mniej akceptowalny. To powoduje częste rozbieżności pomiędzy tym, jak wygląda mail w Outlooku a innymi, podobnymi programami. Aby zaradzić pojawiającym się problemom, musimy zastanowić się, jak w określonym działaniu reaguje Word i wprowadzić rozwiązanie, które będzie je uwzględniać.

Koszmar 2. Nieczytelne RWD

RWD to skrót z anglojęzycznej nazwy Responsive Web Design. W języku polskim oznacza taki sposób projektowania strony internetowej, aby na każdym urządzeniu i w każdej rozdzielczości wyglądała dobrze.

Bardzo często zdarza się, że przygotowując mailing, programiści nie uwzględniają responsywności podczas jego przygotowywania. Wiele osób zakłada, że maile odczytywane są tylko na komputerach, lub co gorsze – wcale nie wiedzą, że trzeba je dostosować do różnych urządzeń!

Jak zapobiec nieczytelnemu RWD?

Coraz częściej internauci do przeglądania maili używają telefonów lub tabletów. Rodzielczość na każdym innych rodzajów urządzeń jest niestety inna. Aby uchronić się przed koszmarem nieczytelnego RWD, musimy stworzyć kreację, która będzie płynnie dostosowywać się do każdego ekranu.

O czym pamiętać przygotowując responsywnego maila?

  • testuj fonty oraz ich rozmiary – może okazać się, że na różnych urządzeniach ta sama czcionka wygląda trochę inaczej,
  • zapomnij o rozdzielczościach – nie trzymaj się kurczowo rozdzielczości, stwórz uniwersalny kod, który sam dopasuje się do każdego wyświetlacza,
  • optymalizuj kod i grafiki – optymalizacja pozwoli Ci na szybkie wczytywanie się zawartości bez względu na wielkość transferu danego urządzenia.

Koszmar 3. SPAM

Otrzymujesz powiadomienia, że Twoje maile trafiają do SPAMu? Jeśli tak, to właśnie dopadł Cię kolejny koszmar e-mail marketingu. Dzieje się tak dlatego, że system pomaga uchronić odbiorcę przed otrzymywaniem wiadomości wątpliwej jakości i z ograniczonym zaufaniem. Czasami zdarza się jednak, że nawet z pozoru nieszkodliwe e-maile mogą zostać do nich zakwalifikowane. Aby temu zapobiec, musimy dowiedzieć się, jaka może być tego przyczyna.

Przyczyny wpadania maila do SPAMu

Jednym z podstawowych i najczęściej występujących powodów, dla którego Twój e-mail wpada w filtr, jest używanie słów zakwalifikowanych jako spamerskie. Są to przede wszystkim wszystkie wyrażenia określające atrakcyjną promocję, m.in. super, extra, promocja, 100%, free. Dlatego pamiętaj, aby unikać tego typu wyrazów w mailu, a przede wszystkim w tytule wiadomości.

Pozostałe powody wpadania maila w filtr:

  • adres lub domena znajduje się na “czarnej liście” spamerów,
  • e-mail posiada niski współczynnik tekstu do grafiki,
  • adres nadawcy i odbiorcy są identyczne, lub pojawia się w nich ta sama domena,
  • zbyt duża liczba wykrzykników.

Przytrafił Ci się któryś, z koszmarów e-mail marketingu? Jeśli tak, to mamy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom będziesz w stanie im sprostać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *