Pełna automatyzacja firmy i biznesu

Pełna automatyzacja firmy i biznesu 1

Automatyzacja to naprawdę świetne narzędzie do zwiększania przychodów, ale nie tylko – to sposób na zastąpienie wielu ludzi, jednym inteligentnym systemem, który o ile jest dobrze skonfigurowany – działa cuda i pomoże każdej firmie niezależnie od jej wielkości i branży.

Przez wiele ostatnich lat poświęciłem czas na analizę, testy i wdrożenia automatyzacji marketingu i wykorzystywaniu jej w codziennej pracy, ale przy okazji zauważyłem, że wiele osób, które zaczęły korzystać z dobrodziejstw automatyzacji nie potrafi wykorzystać w pełni narzędzi, które dają takie systemy jak np. SalesManago.

Aby w pełni korzystać z systemów Marketing Automation musisz zadać sobie najpierw pytanie…

Czym jest pełna automatyzacja?

Dla mnie pełna automatyzacja ma miejsce wtedy, gdy system sam sprzedaje, reklamuje, edukuje i reaguje na zachowania klientów – obecnych lub przyszłych.

Jeżeli Twój system tego nie robi, a część z tych zadań wykonujesz samodzielnie lub „masz od tego ludzi” to Twój system automatyzacji nie działa w pełni i potrzebujesz go zmodyfikować do uzyskania całkowitej wolności, w taki sposób, abyś mógł spokojnie jechać na kilka dni urlopu, a system wszystko będzie wykonywać sam bez Twojego udziału.

Nie ma dla mnie nic bardziej satysfakcjonującego niż opuszczenie mojego biura na dzień lub dwa, tylko po to, aby wrócić i znaleźć listę nowych zainteresowanych Naszymi usługami, których wstępnie system już edukuje wysyłają autoresponder czy inne materiały mające pokazać im korzyści z posiadania w firmie automatu marketingowego.

Jedyne co ja muszę zrobić to nawiązać w odpowiednim momencie więź z tymi klientami, pokazywać im co mogą usprawnić i jak mogą zarabiać więcej na tym co robią bez dodatkowej pracy i wysiłku.

To, co czyni Internet „złym miejscem”, to bezosobowy sposób sprzedaży. Lubię spędzać czas z klientami, rozmawiając o tym, co robię i czego nie oraz jak jeszcze mogą ulepszyć swoje działania marketingowe.

Nasze w pełni zautomatyzowane systemy dają mi taką możliwość. To sprawia, że ​każdy nowy klient, na którego zdobycie poświęciłem dużo mniej czasu niż kiedyś, jest okazją do spędzenia z nim większej ilości czasu i pozwala budować relacje, a te w końcu są ważniejsze niż pieniądze, które zarobimy.

Pełna automatyzacja wymaga przywiązywania wagi do szczegółów. Musisz myśleć jak Twój następny klient, a nie jak właściciel firmy. Skoncentruj się i trzymaj się jednego schematu, a gdy ten doprowadzisz do perfekcji, uruchamiaj dopiero kolejne.

Szeroki wachlarz możliwości internetowych sprawia, że ​​pełna automatyzacja jest trudna i nie każdy może sobie poradzić z samodzielną konfiguracją, ale właśnie dlatego powstały takie firmy jak Nasza – które zajmą się tym za Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *