Pipedrive CRM + Autopilot Marketing Automation – Integracja idealna

Pipedrive CRM + Autopilot Marketing Automation - Integracja idealna 1

Jak już wcześniej pisałem Pipedrive to najlepszy system CRM dla małej i średniej firmy, ale niektóre firmy będą potrzebować połączenia go z systemem Marketing Automation… tylko z jakim?

Po przetestowaniu wielu dostępnych w Pipedrive integracji jest tylko jeden system, który łączy prostotę obsługi z ogromnymi możliwościami. Oprogramowanie, które na nowo definiuje pracę w systemach automatyzacji marketingu – nie ma kreatorów – wszystko odbywa się wizualnie, zgodnie z hasłem narzędzia “Marketing Automation software made visual”.

Jaki system Marketing Automation dla Pipedrive?

W naszej ocenie najlepszym system Marketing Automation do integracji z Pipedrive jest – Autopilot. Integracja to kilka kliknięć, a oba systemy połączone w jeden ekosystem tworzą niesamowicie potężne narzędzie automatyzacji marketingu.

Założenie takiej integracji jest proste – dział marketingu korzysta z Autopilota, a dział sprzedaży obsługuje klientów przez Pipedrive.

Ponieważ nie chcę się skupiać na rzeczach, które posiada każdy system automatyzacji sprzedaży takich jak monitorowanie kontaktów w czasie rzeczywistym, zbieranie i zarządzanie leadami – skupię się na 4 najważniejszych korzyściach z integracji Pipedrive CRM z oprogramowaniem Autopilot.

Korzyść #1 – Natychmiastowa wymiana danych

To co mnie zaskoczyło w Autopilocie to komunikacja “na żywo”. Dodany kontakt w Pipedrive praktycznie od ręki dostępny jest w systemie Autopilota, a wszystkie reguły (w Autopilocie nazwane podróżami ang. Journeys) również wykonywane są bez zbędnych opóźnień.

To najbardziej wyróżnia Autopilota od innych systemów, które czasami potrzebowały na synchronizację do 15 minut. Mnie osobiście irytuje, kiedy email powitalny lub potwierdzający subskrypcje nie przychodzi odrazu, a potem albo znajdę go przypadkiem przy porządkach lub zapomnę i z automatu trafi do kosza.

Co ważne – ta wymiana danych działa natychmiastowo w dwie strony. Przykładowo zmiana scoringu kontaktu w CRM Autopilota, w ciągu kilku sekund widoczna jest na karcie osoby kontaktowej w Pipedrive.

integracja pipedrive z autopilot marketing automation

Korzyść 2 – Zaawansowane kampanie email marketingowe

Podczas, gdy w konkurencyjnych systemach należy tworzyć osobne reguły do tworzenia całych schematów wysyłek (np. kampanii powtórkowych) – w Autopilocie możesz stworzyć cały schemat w jednej i to bardzo zaawansowanej.

Możesz np. dodawać do Facebook Custom Audience kontakty, które się wpisały z wysyłki lub zareagowały na konkretny link w emailu.

Email marketing w Autopilocie pomimo maksymalnego uproszczenia procesu, jest bardzo zaawansowany w działaniu i pozwala na tworzenie nawet bardzo komplikowanych kampanii kilkoma kliknięciami.

Oto przykład kampanii email marketingowej, w której osoba, która nie otworzyła maila – otrzyma go ponownie kilka dni później jeszcze raz.

wysylka maila autopilot newsletter email marketing

W tym miejscu należy również wspomnieć o tym, że można tworzyć maile dynamiczne (oparte o JSON lub RSS) i wysyłać przykładowo cykliczne wiadomości z najnowszymi wpisami na blogu. Jest to co prawda wersja BETA, ale można z pomocą Chatu ją aktywować i korzystać bezpłatnie.

Korzyść 3 – Dodatkowe integracje

Autopilota możesz połączyć z kolejnymi aplikacjami i systemami, których używasz w codziennej pracy m.in. Segment, SalesForce, Hubspot CRM, Zoho CRM, Facebook Lead Ads i innych.

integracja autopilot z narzędziami wsparcia sprzedaży i marketingu

Wszystkie te integracje połączone w jednym miejscu tworzą wspaniały ekosystem, w którym możesz zaplanować każdy etap ścieżki klienta, a z pomocą śledzenia zareagować na jego zachowanie w czasie rzeczywistym.

Jeżeli Autopilot nie posiada natywnej integracji, można ją wykonać z pomocą usługi Zapier, a tutaj lista usług i narzędzi, które można z system połączyć jest jeszcze większa i aktualnie gotowych jest 250 scenariuszy – tutaj można sprawdzić ich listę.

Korzyść 4 – Smart segmenty i Sunset List

Smart segment jest automatycznie tworzoną listą na podstawie wcześniej ustalonych kryteriów. Przykładowo możesz stworzyć dwa smart segmenty “Opt-in” i “Opt-out” odpowiednio je skonfigurować, a kontakty będą automatycznie przechodzić z jednej listy do drugiej – w zależności od statusu ich zgód na komunikację.

Dzięki segmentom – obsługa zarówno obecnych jak i potencjalnych klientów będzie zdecydowanie prostsza.

Sunset List to z kolei automatyczny segment użytkowników nie wykazujących aktywności. Wypadałoby wspomnieć, że Autopilot nie narzuca tutaj zasad tego segmentu, a jego warunki można dostosować w ustawieniach.

Wypróbuj za darmo

Oba systemy można za darmo przetestować, a sam Autopilot w opcji najnizszej (1$/miss) i mkdc w nim 500 kontaktpw.

Wypróbuj Pipedrive | Wypróbuj AutopilotHQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *