Pipedrive – System CRM dla małej i średniej firmy

Pipedrive system CRM w chmurze dla małych firm i średnich firm

Prowadzenie małej lub średniej firmy, szczególnie w sektorze B2B wbrew pozorom nie jest takie proste.

Aby działać efektywnie należy posiadać odpowiednie narzędzia nie tylko umożliwiające wykonywanie zleceń dla klientów, ale też narzędzia pozwalające na skuteczne budowanie i utrzymanie relacji z klientami oraz pozwalające doskonalić proces sprzedaży.

System CRM – Czym jest?

CRM (ang. customer relationship management) – „zarządzanie relacjami z klientami”. To właśnie w tych systemach agregowane są informacje o kliencie, przygotowanych ofertach, aktywnych umowach i inne istotne z punktu widzenia biznesu.

Systemy CRM są zwykle częścią dużych narzędzi (np. Marketing Automation), a więc niewiele firm się na nie decyduje, ale istnieją rozwiązania proste i skierowane właśnie dla mniejszych firm w rozsądnych cenach.

Co powinien posiadać dobry system CRM dla firm sektora MŚP?

Przede wszystkim powinien być maksymalnie prosty w obsłudze, aby zminimalizować czas potrzebny na jego wdrożenie, naukę i efektywne wykorzystywanie.

Drugim ważnym aspektem jest możliwość połączenia go z innymi kanałami sprzedaży czy marketingu, w taki sposób, aby wszystkie informacje o klientach znajdowały się w jednym spójnym systemie.

Kolejnym jest możliwość tworzenia zespołów sprzedaży i ich monitorowanie w automatyczny, prosty i wygodny sposób. Osoby, które pracowały kiedyś na niższych stopniach w działach marketingu pewnie do dzisiaj zgrzytają zębami na myśl o codziennych raportach w Excelu.

Na koniec niesłychanie ważne jest, aby wdrożony system był dostępny na każdym urządzeniu – na komputerze, telefonie i tablecie.

To wszystko i wiele więcej znajdziesz w Pipedrive.

Pipedrive - System CRM dla małej i średniej firmy 1

Pipedrive – Prosty CRM dla firm sektora MŚP

Pipedrive to narzędzie z Estonii, stworzone przez osoby, które spędziły lata w różnych działach sprzedaży i marketingu. Na podstawie swoich przemyśleń – stworzyły system idealny dla nich – sprzedawców. Doceniony przez ponad 80000 firm i skutecznie spełniający swoje zadanie – nie tylko wspomaga sprzedaż, ale też upraszcza i automatyzuje działania.

Pipedrive - System CRM dla małej i średniej firmy 2

Korzystanie z Pipedrive zmienia sposób zarządzania i podejścia do biznesu. Od momentu wdrożenia skupiasz się na najważniejszych aspektach, skutecznie realizujesz cele i prognozujesz ich realizację.

Prostszy niż jakikolwiek inny system

Pipedrive jest nastawiony na wydajność i prostotę. Po zalogowaniu zobaczysz swój lejek sprzedaży i co ważne każdy pracownik ma swój, zespół może mieć wspólny, a kierownik ma dostęp do wszystkich lub tylko do zespołów, którymi zarządza. To upraszcza raportowanie i weryfikację pracy handlowców.

Możesz tak ustawić proces sprzedaży, aby handlowiec na odpowiednim etapie uzupełniał kluczowe informacje na karcie kontaktu np. dodał planowany termin zamknięcia sprzedaży na etapie “Przygotowano ofertę” lub opisał potrzeby klienta, kiedy trafi na “Badanie potrzeb”.

Zarządzanie i pielęgnowanie kontaktów

Pipedrive upraszcza śledzenie działań, które zostały wykonane z klientem lub potencjalnym klientem. Masz historię działań dla każdego kontaktu (zaproszenia, oferty, e-maile wysłane i odebrane). W ten sposób możesz poznać sytuację każdego klienta i skutecznie komunikować się z nim, niezależnie od ilości klientów czy szans sprzedaży.

CRM PipeDrive planowanie sprzedaży zarządzania

Wspominany wcześniej i widoczny na zrzucie ekranowym ekran główny pozwala na przenoszenie szans sprzedaży pomiędzy etapami przeciąganiem ich pomiędzy poszczególnymi etapami. Dość wchodzenia w każdy kontakt z osobna i zmianę statusu, co przy większej ilości koniecznych zmian zajmuje sporo czasu. To trochę archaiczne podejście Pipedrive zmienia w łatwy i szybki proces.

Na koniec warto wspomnieć, że poza tworzeniem i zarządzaniem zespołem możesz też ustalać cele sprzedaży dla poszczególnych handlowców lub zespołów i automatycznie prognozować przychody.

Integracja z dowolnymi narzędziami 

Pipedrive można zintegrować z dowolnymi narzędziami. Część aplikacji jest dostępna bezpośrednio w systemie, a wszystkie inne możesz podłączyć przez sklep Google (aktualnie ponad 300 aplikacji) lub napisać własną przez API. Dzięki temu wszystkie informacje o klientach znajdują się w jednej aplikacji i nie musisz już pamiętać dziesiątków haseł do usług.

Ile kosztuje Pipedrive? – Cena

Domyślam się, że wiele osób zastanawia się ile kosztuje Pipedrive.

Opłacasz jeden prosty abonament bez względu na wielkość bazy i wyboru możesz dokonać na podstawie tego jakich funkcji potrzebujesz.

ile kosztuje pipedrive cena cennik

Do prostych zastosowań możesz wykorzystać plan Silver 15€ miesięcznie (12.50€ przy płatności rocznej), jeżeli potrzebujesz bardziej zautomatyzowanego narzędzia plan Gold w cenie 29€ miesięcznie (24.20€ przy płatności rocznej), z kolei plan Platinum kosztujący 59€ lub 10€ mniej przy płatności rocznej pozwala dodatkowo na tworzenie zespołów sprzedażowych i bardziej zaawansowane ustawienie samego systemu takie jak np. więcej poziomów uprawnień, cele zespołów i prognozowanie wysokości przychodów.

Uruchom konto testowe i wybierz plan dla siebie

Pamiętaj: CRM to nie tylko system – to podejście do pracy.

Żaden system nie ważne jaki i za jaki koszt nie będzie działać skutecznie, jeżeli nie będzie realizowany w obrębie całej firmy i wdrożony w każdy proces biznesowy. Dlatego przetestuj Pipedrive za darmo i sprawdź czy jest to narzędzie dla Ciebie.

Pipedrive CRM - Opinia i podsumowanie recenzji
Pipedrive - System CRM dla małej i średniej firmy 3

Idealne rozwiązanie dla firmy, która ceni się dobre i elastyczne rozwiązania, nie chce tracić czasu na szkolenie z wielkich systemów i bardzo szybko wdrożyć dział sprzedaży i marketingu w nowe narzędzie. Ponadto jest ono przystępne cenowo i nie będzie dużym obciążeniem dla budżetu - zarówno małych jak i średnich firm, a duże firmy lubiące prostotę też znajdą w nim szereg zastosowywań.

Naszym zdaniem:
4.5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *