Jak pisać treści newsletterów, by odbiorcy chcieli je czytać?

newsletter jak pisać

Mimo, że narzędzia marketing automation i systemy wysyłek newsletterów w ostatnich latach przeszły ewolucję do rangi automatycznych maszynek drukujących pieniądze, to dalej pozostaje wiele rzeczy, które można zrobić lepiej.

Jedną z tych rzeczy jest przygotowywanie wiadomości email do Twoich klientów i wysłanie newslettera. Niestety wiele firm nie wie jak zrobić to poprawnie lub dalej trzyma się schematów sprzed lat, gdzie przyzwyczajeni klienci “tak czy tak kupili”, a aktualnie takich przyzwyczajonych konsumentów jest coraz mniej.

W dzisiejszym wpisie omówimy sobie – jak napisać treść do mailingu lub newslettera?, aby odbiorcy chcieli go czytać i co najważniejsze – chcieli zostawiać pieniądze właśnie u Ciebie, a nie u konkurencji.

“Kim jest mój odbiorca?”

Na początku, zanim zaczniesz przygotowywać treść newslettera, zadaj sobie pytanie do kogo się zwracasz, kim jest odbiorca Twoich wiadomości?

To bardzo ważne pytanie, które pozwoli Ci określić rodzaj treści, który będzie interesujący dla Twoich subskrybentów. Jeśli chcesz, aby Twój newsletter był skuteczny – musi trafiać w konkretne potrzeby konkretnych odbiorców.

Traktuj swojego odbiorcę indywidualnie. Jak to zrobić?

Przede wszystkim, już na samym początku, pokaż swojemu odbiorcy, że to on jest dla Ciebie najważniejszy, że nie skupiasz się na tym, co chcesz sprzedać, tylko na tym, co tak naprawdę go interesuje. Daj odbiorcy odczuć, że dobrze zrobił, że zapisał się do Twojego newslettera – możesz to zrobić oferując mu jakąś wartość dodaną, zawsze taką, która będzie użyteczna dla niego użyteczna.

Dowiedz się o swoim subskrybencie jak najwięcej – email marketing daje Ci wiele możliwości poznania odbiorcy Twoich mailingów. Zbadaj jakie są jego potrzeby, preferencje, zainteresowania. Personalizuj treść.

Dobrze przygotuj wiadomość powitalną – pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

Pisz do swoich odbiorców prostym językiem, nie każ im wkładać wysiłku w zrozumienie przekazu.

Pisz jasno i klarownie, nie pozostawiaj pola na domyślanie się.

Nie rozpisuj się, unikaj „lania wody“

Pamiętaj, że treści powinny być zrozumiałe i łatwe w odbiorze.

Pisz językiem korzyści! Pisz tak, aby tekst był dla subskrybenta wartościowy, niósł ze sobą konkretne korzyści dla odbiorcy. Treść mailingu musi nie tylko realizować cel Twojej kampanii, ale przede wszystkim być istotna dla subskrybenta.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *