Użyj badań i statystyk, aby zwiększyć wiarygodność i sprzedaż

Użyj badań i statystyk, aby zwiększyć wiarygodność i sprzedaż 1

Badania i statystyki mogą nadać wiarygodność Twojemu produktowi lub usłudze, jak żaden inny element wykorzystywany przy edukacji klienta w ramach automatyzacji marketingu.

Ludzie mają głęboko wbudowany, prawie wielebny, szacunek dla wniosków, które są naukowo osiągane przez uznanych ekspertów.

Oto jak korzystać z badań i statystyk, aby zwiększyć swoją wiarygodność oraz sprzedaż.

Krok 1 – Stwórz listę wszystkich badań, które mają związek z Twoją branżą lub produktem

Pomyśl o wszystkich powiązanych statystykach i badaniach, które mogłyby pozytywnie odzwierciedlać Twoją firmę, produkt lub branżę.

Załóżmy, że jesteś w branży wędkarskiej. Oto kilka możliwych badań lub statystyk, które możesz chcieć sprawdzić:

  • Korzyści płynące ze spożywania ryb, olejów rybnych itp.,
  • Korzyści płynące z wędkowania,
  • Statystyki dotyczące korzyści płynących z witaminy D (przebywanie na słońcu podczas połowów, zwiększa jej wydzielanie),
  • Korzyści zdrowotne związane z określonymi rodzajami ryb (wtedy możesz sprzedawać wędki, które pomagają w łowieniu tego rodzaju ryb),
  • Wpływ wędkowania na mięśnie ramion,
  • Sposoby zarabiania pieniędzy przez wędkujące osoby.

To tylko niewielka część możliwej listy. Powinieneś dosłownie być w stanie wymyślić listę ok.  pięćdziesięciu różnych rodzajów statystyk lub badań dla dowolnego tematu.

Krok 2 – Znalezienie odpowiednich badań

To ta trudniejsza, chodź nie najtrudniejsza część badania, mając już listę około 50 tematów badań musisz znaleźć je w internecie, a pnadto muszą pochodzić ze sprawdzonych i pewnych źródeł.

Zapisz wszystkie w arkuszu kalkulacyjnym i oznacz je wg. Tematu, wyniku i źródła.

Cały ten proces powinien zająć około jednego dnia. Pod koniec dnia będziesz mieć całą listę różnych statystyk i opracowań związanych z Twoim produktem lub usługą.

Weź najbardziej fascynujące badania i wykorzystaj je na swoich stronach internetowych, jako ciekawostkę w newsletterze lub do ebooka, którego będziesz wysyłać do nowych osób zapisanych na Twój newsletter z użyciem autorespondera.

Czasami wystarczy jedna dobra i fascynująca dla Twojego czytelnika statystyka lub studium przypadku, aby wzbudzić w nim odpowiednie zaufanie i gotowość do zakupu.

Badania te możesz przedstawiać w różniej formie – od codziennego postu na Facebooku, przez infografikę na blogu, wysłaną jednocześnie do agencji prasowych i dziennikarzy, po wcześniej wspomniany e-book dla osób, które zapiszą się na newsletter.

 

Krok 3 – Wykorzystaj je w edukacji klientów 

Kiedy już masz przygotowane wszystkie materiały – stwórz autoresponder, który będzie wysyłać do Twoich klientów maile edukacyjne.

Np. jeżeli ktoś z Twojej bazy kontaktu odwiedzi sklep i zapisze się na newsletter może co dwa dni otrzymywać krótkiego maila z linkiem do wpisu na blogu, w którym znajdują się wcześniej przygotowane materiały, a klient, który zaufa Tobie jako ekspertowi oraz wynikom badań, będzie bardziej skłonny do zakupu.

Dzięki Marketing Automation możesz nie tylko zrobić to w kilka minut, ale też testować jednocześnie kilka różnych wersji wysyłanych wiadomości, aby sprawdzić, które najlepiej skłaniają do zakupu lub innych założonych celów.

Napisz do Nas, a doradzę Tobie najlepszy sposób na wykorzystanie tych materiałów i w prezencie otrzymasz ebook “Automatyzacja w Biznesie”.

Bonus – Jak poznać eksperta, który poprze produkt?

Nie lekceważ gotowości naukowców, lekarzy, profesorów etc. do pomocy w zamian za choćby odrobinę uznania.

Jeśli sprzedajesz produkt, który naukowcy uznają za wartościowy, często chętnie Ci pomogą bez żadnych kosztów. Referencje, studium przypadku lub nawet pełne poparcie może radykalnie zwiększyć twoją konwersję bez wydawania ani grosza.

Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć do ręki telefon. Może trzeba zadzwonić do kilku różnych profesorów i/lub badaczy, aby poznać kogoś, kto chce z tobą pracować.

Zacznij od burzy mózgów z listą od dwudziestu do pięćdziesięciu różnych badań. Poświęć im dzień na badanie i skorzystaj z różnych lub wszystkich, eliminując te, które okazały się mało konwertujące.

Gratulacje – nauczyłeś się teraz korzystać z jednego z najpotężniejszych narzędzi budowania wiarygodności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *